Szörnyű fájdalmak között választotta a halált! Kysučan Péter (53) fogott egy ötliteres benzines kannát, leöntötte, majd felgyújtotta magát a családi ház garázsában. Testének 80 százalékán égési sérüléseket szenvedett, és néhány nap múlva a kórházban meghalt. A hozzátartozók közül senki sem tudja megmagyarázni, miért tette.
Amikor azon a végzetes estén Kysučan Péter hazatért, állítólag kissé ittas volt, és a volán mögé akart ülni. De a felesége, Rozália, ezt nem engedte meg neki, és elvette tőle az autó kulcsait.
„Aztán kimentem a kertbe. A férjemet a lányunknak kellett volna elvinnie. Odajött hozzám, hogy mondja, addig vigyázzak a fiára” – magyarázza könnyekkel a szemében Rozália.

Mire azonban a lány visszaért, Péter már benzinnel leöntötte magát.
„Apa teljesen benzines volt, és egy pillanat múlva lángolni kezdett. Kiabáltam, hogy fusson ki a garázsból, meg akartam menteni, de már nem lehetett” – írja le a tragikus pillanatokat a lánya.
Az égő férfi kiment az udvarra, egy tuskónak támaszkodott, és fájdalmában kiabált. Kis idő múlva a hozzátartozók vízzel eloltották.
„Az egész teste össze volt égve. Azt mondta, hagyjuk meghalni” – folytatja Kysučan asszony.
Elmondása szerint Péter nagyon boldogtalan volt. Beteg volt a szíve, túlsúlyos volt, naponta tizenhárom gyógyszert szedett… Arra, hogy a halálával a családjának és szeretteinek is fájdalmat okoz, a kritikus pillanatban nem gondolt…
(ps, net, fotó beh)
Megjelent 2006. májusában a Nový Čas bulvárnapilaban
Forrás:
Szloboda Tivadar cikkarchívuma
Az eredeti szlovák nyelvű cikk:




